środa, 18 czerwca 2014

Ciekawa oferta obligacji z branży TMT


Dostałem w dniu dzisiejszym informację o zakończeniu zapisów na opisywane w poprzednim artykule obligacje firmy pożyczkowej. Emisja doszła do skutku, zatem warto tutaj odświeżyć informacje o jeszcze trwających zapisach na drugą ofertę.

Tym razem w ofercie są papiery jednej z najdynamiczniej rozwijających się spółek z branży TMT czyli Technologii, Mediów oraz Telekomunikacji. Ściślej chodzi o spółkę, która wyszukuje okazje w tych rozwojowych branżach i inwestuje w nie. Inwestorzy zaś mogą brać w tym udział i czerpać z tego zyski dla siebie.

Spółka ta jest funduszem typu private equity, która inwestuje w udziały i akcje perspektywicznych spółek wyłącznie z branży TMT. Wybierane są przy tym okazje spośród tych firm, które są na etapie szybkiego wzrostu i ekspansji.

Polega to między innymi na tak zwanych inwestycjach oportunistycznych polegających na zakupie pakietów mniejszościowych spółek i zarabianiu na ich sprzedaży w momencie, gdy ich wartość znacząco wzrośnie. Z tego powodu owe spółki są starannie selekcjonowane i wybiera się najbardziej rozwojowe.

Emitent wspomaga wyselekcjonowane spółki poprzez finansowanie ich rozwoju oraz udzielanie merytorycznego wsparcia na różnych etapach rozwoju. Pozyskuje przy tym partnerów branżowych i finansowych, a także inwestorów instytucjonalnych oraz indywidualnych czyli po prostu nas.

Co nam oferuje czyli innymi słowy jak wyglądają parametry bieżącej emisji obligacji. Spółka należy do grupy kapitałowej. Biorąc pod uwagę jej wielkość i stabilność oferowane oprocentowanie jest z pewnością optymalne. Innymi słowy stosunek ryzyka do zysku jest dobrany bardzo dobrze.

Pozostałem parametry są zasadzie typowe. mamy do czynienia z papierami o dwuletnimi przy kwartalnej wypłacie odsetek. To najczęstszy przypadek jaki spotykamy w przypadku obligacji. Dłuższe okresy z pewnością podwyższają ryzyko, dwuletni horyzont jest zaś akceptowalny.

Minimalna kwota zapisu należy do bardzo przyjaznych. W zasadzie można powiedzieć, że kto posiada lokaty wabiki na maksymalną, niewygórowaną kwotę, może teraz przenieść środki na znacznie lepiej oprocentowane obligacje.

Co ciekawe to kolejna spółka, która nie karze inwestorowi czekać na zysk. od czasu do czasu spotykamy się z ofertą firm, które w pierwszym okresie odsetkowym płacą nieco większy kupon proporcjonalnie do długości trwania. Innymi słowy nie musimy czekać na ostatni moment by przelać pieniądze, nasze środki pracują od momentu wpłaty. Nawet przed ostatecznym terminem zapisów.

1 komentarz:

  1. co uważasz (jeśli chcesz się wypowiedzieć :) ) o obligacjach e kancelaria gfe? ostatnio spadły dość mocno, chyba zadziałała mała panika inwestorów. Zarząd uspokaja, że wszystko jest w porządku, na stockwatch czekają na wypłate kolejnego kuponu. w tej chwili kupując możnaby zarobić nawet 20% przy niektórych (z uwagi na niższą cenę kupna). Myślisz, że to okazja (dla ryzykantów ;) ) czy raczej gra nie warta świeczki?

    OdpowiedzUsuń