piątek, 5 kwietnia 2013

Dobra oferta obligacji z branży windykacji


Pomimo tego, że ostatni artykuł był dość długo na stronie głównej jakoś nie cieszył się dużym zainteresowaniem. Przygotowałem drugą jego część ale wygląda na to, że czytelników raczej nie interesują aspekty ekonomiczne obligacji w postaci analizy wskaźnikowej. Dużo większym zainteresowaniem cieszą się same oferty.

A ofert nie brakuje. Dziś na Polak potrafi 2 rozpoczynam cykl artykułów o licznych ostatnio ofertach obligacji w ofercie prywatnej. mamy zatem dobrą okazję do tworzenia dobrze zdywersyfikowanego portfela. Dziś także zaczynają się zapisy na obligacje o których pisałem już niedawno na PP2 ale tam artykuły szybką giną w gąszczu nowych a poniższa oferta będzie jeszcze aktualna przez pewien czas stąd piszę o nich raz jeszcze.

Opisywane dziś obligacje należą do jednej z lepszych firm z branży windykacji a więc tej która od dłuższego czasu cieszy się dużą popularnością i jest warta polecenia. Dowodem na wielką popularność jest przede wszystkim nieustanna nadsubskrypcja czyli zawsze chętnych jest więcej aniżeli przygotowana przez emitenta oferta.


Spójrzmy zresztą na wykres obrazujący jak rozwija się rynek wierzytelności w naszym kraju.


Ostatni słupek sięga 30,29 mld

W roku ubiegłym przeterminowane zobowiązania miało aż 2,27 miliona Polaków na kwotę sięgającą aż 38,29 mld zł. Z tej kwoty aż 15,2 mld trafiło do firm, które profesjonalnie zajmują się windykacją. Warto tutaj odnotować też, że Raport Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, który ujrzał światło dzienne w zeszłym miesiącu potwierdza ten rosnący trend.

Zamiast zatem brać udział w spadkowym trendzie lokat, ciekawszym wydaje się brać udział w rosnącym trendzie atrakcyjnej dziś branży. Spółki windykacyjne dziś chętniej dzielą się z inwestorami swoimi zyskami aniżeli zachłanne banki.

Mało tego opisywana na początku lokata wiosenna w Getin posiada kapitalizację roczną czyli zyski dostaniemy dopiero po roku. W przypadku obligacji zysk w postaci odsetek będziemy dostawać co kwartał a to oznacza, że zysk z obligacji będzie jeszcze większy dzięki procentowi składanemu w przypadku gdy będziemy reinwestować przyznane odsetki.

Warto tutaj także dodać niezwykle istotny fakt, że obligacje będą oczywiście notowane na rynku Catalyst. To bardzo ważne nie tylko w przypadku gdy gotówka będzie nam potrzebna, ale także w przypadku gdyby zaczęło się dziać coś niedobrego. Wówczas mamy możliwość odsprzedaży papierów na rynku wtórnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz