czwartek, 4 października 2012

Nowe obligacje z branży windykacji


Wadą artykułów publikowanych na Polak potrafi jest ich krótki żywot. Artykuły ukazują się codziennie i zastępowane są nowymi. A dobre oferty aktualne są przecież przez dłuższy czas stąd pojawia się problem jak zaprezentować ciekawe oferty dłużej.

Tutaj z pomocą przychodzi ten blog. Tutaj jest okazja by te najciekawsze oferty dłużej zagościły na stronie głównej. A obecna oferta do ciekawych na pewno się zalicza. Jednym z głównych czynników branych pod uwagę przy wyborze obligacji jest obok minimalnej ceny przede wszystkim branża.

Analitycy podkreślają, że na chwilę obecną najmodniejszą branżą jest windykacja. Firm windykacyjnych obecnych na Catalyst jest już dość dużo gdyż ta branża rozwija się dość dynamicznie. Są to tak zwane firmy antycykliczne więc na gorsze czasy, które nas niewątpliwie czekają, powinny się dobrze sprawdzić w kieszeniach inwestorów.

W chwili obecnej ruszają właśnie zapisy na kolejną ciekawą emisję obligacji firmy właśnie z tej branży. Warto tutaj podkreślić fakt, że firmy windykacyjne zwykle oferują swoje papiery wartościowe bez gwarantowania zabezpieczenia. Są na tyle pewne swojej sytuacji rynkowej, że decydują się na pominięcie tego aspektu w swojej ofercie.
Najnowsza oferta jest o tyle ciekawa, że takie zabezpieczenie zapewnia. Nic nie wskazuje na to by w tej branży coś miało się stać złego ale zawsze lepiej gdy takie zabezpieczenie jest, gdyż daje większe poczucie komfortu psychicznego. W świecie finansów nic nie jest pewne do końca, zawsze istnieje ryzyko, więc dobrze gdy w jakiś sposób da się go zminimalizować.

Niewątpliwie ważna jest też cena wejściowa. Ostatnimi czasy daje się zauważyć silną obniżkę wymaganej wartości progowej. To bardzo dobrze dla nas gdyż pozwala na większą dywersyfikację naszego portfela inwestycyjnego co jest pewnego rodzaju dodatkowym zabezpieczeniem, który sami możemy sobie zafundować. 

W opisywanym dziś przypadku mamy do czynienia z zapisami na kwotę poniżej 20 tys zł, a więc na bardzo przystępną cenę dostępną dla większości drobnych inwestorów. Takie obligacje cieszą najbardziej. Tym bardziej że zysk jest dwucyfrowy - kilkanaście procent.

Jeżeli chodzi o czas trwania też jest dobrze. Jeżeli w przypadku lokat najbardziej ulubionym terminem jest kwartał, to w przypadku obligacji najczęściej wybieranym terminem to dwa lata i tyle właśnie trwają omawiane dziś obligacje.

Widać firma windykacyjna zapoznała się dobrze z oczekiwaniami inwestorów, gdyż oferta zawiera wszystko to co chciałoby się mieć w swoim portfelu.  Osoby zainteresowane szczegółami zapraszam jak zwykle do kontaktu na mail: mszreter@poczta.onet.pl

Oferta aktualna do 20 października

1 komentarz:

  1. Branża windykacyjna nieustannie się rozrasta, co w efekcie gwarantuje jej stabilną sytuację na rynku. Polskie społeczeństwo jest bardzo zadłużone, przez co sytuacja firm windykacyjnych jest stabilna, a nawet coraz to lepsza. Dzięki temu, także i obligacje firm z tej branży są coraz popularniejsze.

    OdpowiedzUsuń