sobota, 20 października 2012

Jeszcze jedne obligacje z branży windykacji


Wczoraj skończyły się zapisy na omawianą w poprzednim artykule firmę windykacyjną oferującą naprawdę ciekawe obligacje korporacyjne. W dalszym ciągu trwają jednak zapisy na kolejną emisję innej spółki. Artykuł zdążył już ugrzęznąć w archiwum bloga PP2 zatem tutaj zamieszczam jego przedruk.

 Branża windykacji rośnie w siłę co do tego nie ma wątpliwości. Polacy zadłużają się na potęgę więc dla firm z tej branży to istne eldorado.

Zresztą nie tylko fakt zadłużenia Polaków odgrywa tutaj rolę. Bardziej istotny jest tutaj fakt, że wiele firm posiada niespłacone należności, które stanowią barierę do prowadzenia ich działalności. Zatem w ich interesie jest korzystanie z usług firm windykacyjnych.


Statystyki pokazują, że:

Źródło: projekt badawczy KRD i KPF


Zatem jak widać jest duży popyt na windykatorów a liczba obligacji wskazuje że jest to trend rosnący. Opisywana ostatnio firma jest notowana na giełdzie New Connect natomiast najnowsza oferta dotyczy spółki notowanej na głównym parkiecie czyli Giełdzie Papierów Wartościowych.

Co więcej spółka należy do pierwszej piątki najlepszych firm windykacyjnych. Najnowsza emisja obligacji jest ofertą prywatną a więc adresatem może być maksymalnie 99 inwestorów. Z tego prosty wniosek, że skorzystają na tym ci którzy zgłoszą się pierwsi.

Tutaj małe wyjaśnienie dla osób, które pytają mnie w mailach dlaczego nie podaję na blogu więcej szczegółów o ofertach. Powód jest prosty - oferty publiczne mogą podawać wszystkie szczegółowe parametry, oferty prywatne niestety nie.

Fakt iż jest to oferta prywatna oznacza także, że wszystkie szczegóły dotyczące emisji są przeznaczone tylko dla bezpośrednich inwestorów dlatego osoby zainteresowane proszeni są o kontakt na mail mszreter@poczta.onet.pl

5 komentarzy:

 1. Obawiam się, ze autor ma nieścisłe informacje o harmonogramie emisji tej "poprzedniej" spółki windykacyjnej, gdyż obie spółki mają termin zapisów i wpłat do 26 października. No chyba, że autor ma na myśli wyczerpanie puli 99 propozycji dla inwestorów ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To są dwie spółki różne spółki i zapisy na poprzednią zakończyły się wczoraj a termin wpłat mija jutro.

   Usuń
 2. Zdecydowanie. Tak silna pozycja branży windykacyjnej wynika właśnie z faktu, iż Polacy coraz bardziej się zadłużają i coraz częściej do efektywnego odzyskania takowego zadłużenia niezbędny jest właśnie windykator. Z resztą nic dziwnego - za pośrednictwem windykatora cały proces jest dużo skuteczniejszy.

  OdpowiedzUsuń