piątek, 16 października 2015

Nowe propozycje inwestycyjne


Obligacje są bardzo popularne głównie ze względu na to, że w swojej konstrukcji praktycznie odpowiednikami lokat rentierskich, z tą różnicą, że nie dają gwarancji zwrotu kapitału, ale ryzyko jest stosunkowo niewielkie. Powód jest prosty: znamy z góry czas trwania inwestycji oraz oprocentowanie jakie będzie obowiązywało do określonego momentu.

Okazuje się jednak, że tego typu inwestycji jest więcej. Zebrałem je w zasadzie w piątkowym artykule W co warto inwestować by osiągnąć wyższe stopy zwrotu. W kolejnym tygodniu podawałem przykładowe inwestycje z każdej z możliwości.

W każdym z podanych tam przykładów jest możliwość wpłaty kapitału i jego odbiór po zakończeniu inwestycji. Tak jest w przypadku lokat/polisolokat, obligacji oraz akcji ale z opcją wykupu. Niżej zebrałem te inwestycje wraz z linkami do artykułów dla łatwiejszej orientacji

Lokaty: 3,00%-4,00%  
Jaki zwrot z inwestycji jest duży? Lokaty dają dziś w najlepszym przypadku 3,00% i trzeba mocno się naszukać by znaleźć coś godnego uwagi w tym przedziale. Takie poszukiwania są zresztą domeną bloga FpG i cieszą się największą popularnością, są bowiem w 100% pewne.

Gwarantomat czyli nowa oferta w Expander na 3,50%


Apartamenty: 6,00% - 8,00%
Nieco wyższe stopy zwrotu od lokat dają inwestycje w apartamenty, czy condo systemy. Jakoś nie przekonują mnie one do siebie, głównie ze względu na olbrzymie kwoty wejściowe. W końcu 300.000 zł wpakowane do jednego worka to nieco zbyt dużo. Dlatego to oferta dla ludzi z bardzo zasobnym portfelem, przekraczającym milion złotych.


Obligacje 8,00% - 10,00%
Omawiane tutaj oferty obligacji dają maksymalnie do 10%. Oferty te ukazują się najpierw na blogu Polak Potrafi 3. Arkana Obligacji przedrukowują ciekawsze oferty tak, by nie zaginęły one w gąszczu innych artykułów.

1. Oferta zabezpieczonych obligacji z branży finansowej 
2. Oferta obligacji z branży deweloperskiej


Akcje: 15,00%
Wyższe stopy zwrotu były nowościami omawianymi niedawno. We wrześniu wziąłem udział w zapisie na akcje z możliwością wykupu gwarantujące 15% zysk, z zabezpieczeniem w postaci trzech kos. Jak się to skończy będziemy się mogli przekonać, w każdym razie casus Krzyśka, który dzięki trzem kosom odzyskał swoje środki pozwala myśleć o inwestycji pozytywnie.

Akcje z możliwością wykupu przez emitenta czyli oferta opcji na akcje
 

We wspomnianym wyżej artykule omawiałem dodatkowo także możliwość inwestowania w branżę filmową, dzięki umowom inwestycyjnym z producentem. Ta tematyka jednak wykracza poza ramy Arkana Obligacji, podobnie jak prezentowana tam inwestycja w reklamę.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz