piątek, 5 września 2014

Ciekawa oferta obligacji z prężnej grupy kapitałowej


W tym tygodniu zakończyły się już zapisy na omawianą ostatnio obligacje firmy pożyczkowej. Na szczęście zawsze są jakieś oferty aktywne, które warto omówić.

Tym razem jest to oferta z grupy kapitałowej, która zajmuje się doradztwem finansowym na rynku kapitałowym. Doradztwo dotyczy między innymi zarządzaniem majątku klientów korporacyjnych oraz indywidualnych.

Grupa ta realizuje różne projekty inwestycyjne na dwa sposoby. Albo robi to sama bezpośrednio, albo pośrednio poprzez kontrolowanie i zarządzanie spółkami giełdowymi, działającymi na różnych rynkach.

Jakie to mogą być rynki w które angażuje się omawiana dziś grupa kapitałowa? Rynki dotyczą różnych sektorów gospodarki, co pozwala na dobrą dywersyfikację. Mamy tutaj przykładowo modne rynki nowoczesnych technologii, mamy rynek nieruchomości, a także omawianą niedawno branżę venture capital.

Grupa posiada w swoim portfelu perspektywiczne i co więcej dynamicznie rozwijające się spółki. Wspiera ona działalność operacyjną i zarządczą spółek portfelowych poprzez udział w ich radach nadzorczych oraz zarządach.

Grupa nabywa także akcje spółek niepublicznych oraz spółek notowanych zarówno na New Connect jak i na głównej giełdzie papierów wartościowych. Wszystkie spółki portfelowe podlegają nadzorowi KNF.

Jakie parametry mają obligacje emitowane przez tę grupę? Termin nie odbiega od normy, obligacje będą zatem ważne przez dwa lata, zaś odsetki będą wypłacane co trzy miesiące

Kolejny raz mamy do czynienia z małym bonusem czasowym. Zapisy zaczęły się już w dniu wczorajszym, a kto dokona wpłaty przed terminem ostatecznym dostanie odsetki za każdy dodatkowy dzień. Rzecz którą mogłyby się nauczyć wszystkie firmy z bankami na czele, które kilka dni przetrzymują całkowicie dla swojego zysku.

No właśnie, zysku. Na co mogą mogą liczyć osoby zainteresowane inwestowaniem w grupę kapitałową? Dobrym zyskiem, znacznie lepszym aniżeli zapewniają najlepsze lokaty, ale zarazem nie jakoś wywindowane do ryzykownych inwestycji. Zysk nieco przekracza średnią, ale w granicach dopuszczalnych, by uznać je za możliwy do zrealizowania.

Co z kwotą minimalną? Tutaj pozytywne zaskoczenie, możemy inwestować nawet stosunkowo małe kwoty, więc obligacje można uznać za dostępne praktycznie dla każdego, kto jest gotów na małe ryzyko jakie niosą z sobą tego typu papiery wartościowe.

1 komentarz:

  1. Co myślisz o publicznej emisji Robinson Europe? Bardzo niska kwota wejścia od 1000zł i 7%+WIBOR3M. Tyle, że na 3 lata...
    http://obligacje.pl/news/3258/robinson-europe-chce-zlowic-4-mln-zl.html
    FX

    OdpowiedzUsuń